Látkové rolety - screeny

Látkové clony (screeny)


Relativně mladý typ venkovního stínění se zajímavými možnostmi.

Různé látky nabízí různé vlastnosti. Dokáží odrážet tepelné záření a zároveň propouštět světlo.

Umí odolávat náporu větru. Nejen díky tomu nachází uplatnění i na pergolách jako proti-průvanová clona a stínění.

ZIPSCREEN CLASSIC

Viditelný box, dodatečná montáž, vodící listy s profilem, ve kterém jezdí látka, dokonalé uzavření, odolnost proti větru

ZIPSCREEN FASADE

Box určený k zabudování do zdi. Přístup do boxu je zespodu přes revizní klapku. Vodící listy s profilem, ve kterém jezdí látka, lze zvolit ve dvojím provedení (zabudované do zdi či přiznané lišty na okně). I zde platí dokonalé uzavření, odolnost proti větru. V nabídce je i varianta pro překlady HELUZ.

ZIPSCREEN INTEGRATED

Nová dimense. Systém určený pro zabudování a všestranné použití. Koncový profil zajíždí do boxu. Není tedy vidět jako u ostatních systémů. Inspirace zde vycházela z moderních pergolových systémů. Nyní nachází uplatnění i u rodinných domů.


CABLESCREEN

U tohoto systému je látka vedená pomocí nerezového vodícího lanka, které je při pohledu z interiéru téměř neviditelné. Lanko je připevněno pomocí upínáků k podlaze nebo oknu.

VLASTNOSTI LÁTEK

As (pohltivost)
Ts (propustnost)
Rs (odrazivost)

Tv označuje propustnost screenu pro viditelnou složku záření

V naší nabídce najdete dva druhy kvalitních screenových tkanin. Jedná se o tkaninu Serge, která je složena ze skelných vláken potažených PVC vrstvou, a tkaninu Soltis vyrobenou z polyesterových vláken s ochrannou vrstvou PVC. Prostřednictvím ochranných vrstev PVC si screenové tkaniny zachovají barevnou stálost i po mnoha letech používání. Oba typy screenových tkanin lze dodat i ve variantě BLACK OUT (zatemňující tkanina).

Nejdůležitější funkční částí screenových venkovních rolet je tkanina. Parametry tkaniny lze použít pro hodnocení celého výrobku. Všechny potřebné údaje, se kterými se v praxi běžně pracuje, jsou uvedeny ve vzorníku screenových tkanin MINIROL. Screenová tkanina je ve vzorníku charakterizována činiteli odrazivosti, pohltivosti a propustnosti pro sluneční záření. Ve většině vzorníků screenových tkanin jsou tyto hodnoty značeny jako As (pohltivost), Ts (propustnost) a Rs (odrazivost). Platí vztah, že As+Ts+Rs=1, nebo chcete-li 100%. Ve vzornících najdeme údaje s hodnotami 1 - 100, tedy v procentech. Parametr Tv ve vzorníku označuje propustnost screenu pro viditelnou složku záření.