Uzavření a stínění pergol

Hliníkové rolety


Rolety jsou vhodné pro uzavření pergoly v období, kdy ji nepoužíváte. Roletu nelze při zavření ručně nadzvednout. Nicméně nejedná se o bezpečnostní prvek ani vrata.

Celohliníková konstrukce s možností lakování do libovolné práškové barvy zaručuje sladění s dřevěnou konstrukcí. Lamely jsou vyplněny speciální PU pěnou a vytváří tepelnou i protihlukovou bariéru. Systém je odolný proti větru. Doporučené maximální rozměry 3000 x 2500 mm.

Pro více informací o možnostech zastínění pergol nás neváhejte kontaktovat.

HLINÍKOVÉ ROLETY - vhodné pro uzavření v nepřítomnosti či na zimu
+ nelze otevřít (nadzvednout), tepelná a zvuková izolace, nižší cena
- horší regulace stínění

SCREENY - vhodné pro stínění během pobytu v pergole
+ stínění proti slunci se zachováním kontaktu s okolím, v chladnějším období ochrana proti průvanu, lze použít i jako uzávěr přes zimní období, odolné proti větru i dešti

- přes látku je při opačném nasvícení vidět do interiéru, lze nadzvednout, dražší než hliníková roleta

Látkové clony - screeny


Screeny jsou ideální pro stínění pergoly a proti průvanu v době používání. Výrazně prodlužují užitné období pergoly. Zaručují stálý kontakt s okolím se zachováním klimatického komfortu.

Speciální textilie potažená PVC vrstvou zaručuje ideální vlastnosti pro použití v exteriéru. Roleta odolává bez problému i většímu větru. Není třeba ji tedy "hlídat". Celohliníková konstrukce s možností lakování do libovolné barvy zaručuje sladění s konstrukcí pergoly.

Stejné textilie lze použít i pro stropní stínění, bohužel interiérové (nenahrazuje střechu). Pokud tedy máte na pergole polykarbonát či sklo, máme řešení. Systém umí výsuv nejen vodorovný, ale zvládne výsuv i zespodu směrem nahoru.